Łóżko – najważniejszy mebel w sypialni

Bez wątpienia, łóżko jest najważniejszym meblem sypialnianym i od niego powinniśmy rozpocząć aranżację tego pomieszczenia. Najpierw zastanówmy się więc, jaki konkretnie model wybrać i gdzie najlepiej będzie go postawić, a dopiero potem zacznijmy myśleć o innych rzeczach.

Łóżko musi być, przede wszystkim, wygodne. Chodzi tutaj zarówno o jego gabaryty (odpowiednia długość i szerokość), a także sam materac. Pamiętajmy o tym, żeby nie stawiać na zbyt miękkie materace, bo te negatywnie będą wpływały na nasz kręgosłup. Po nocy spędzonej w takich warunkach człowiek może obudzić się cały obolały, co zasadniczo mija się z celem.

Kiedy już zakupimy odpowiednie łóżko, to ustawmy je w optymalnym miejscu. Zwróćmy przy tym uwagę na jego pozycję względem drzwi i okien, bo to jest dość istotne. Pamiętajmy również o szafkach nocnych i lampkach – umieśćmy je w takich punktach, żebyśmy wszystkie potrzebne akcesoria do sypialni mieli pod ręką i żebyśmy wieczorami mogli czytać książki w jak najwyższym komforcie.